
Jules Koundé sa v tejto sezóne vypracoval na jedného z najlepších pravých obrancov v Európe a v drese FC Barcelona podáva neustále špičkové výkony. Záujem o jeho služby na prestupovom trhu je preto pochopiteľný.
Napriek tomu, že francúzsky reprezentant nie je prirodzeným pravým obrancom, túto pozíciu si osvojil a v tejto sezóne hral v každom zápase pod vedením Hansiho Flicka. Jeho výkony prirodzene nezostali bez povšimnutia a viaceré veľké kluby Premier League majú záujem zlanáriť francúzskeho internacionála do svojich radov.
Podľa Fichajes sa o Koundého vážne zaujímajú anglické kluby Arsenal a Chelsea. Správa dokonca tvrdí, že The Gunners sú pripravení ponúknuť za pravého obrancu Barcelony 75 miliónov eur, keďže sa v nadchádzajúcom letnom prestupovom období snažia posilniť svoju obranu.
Chelsea je zasa dlhodobým obdivovateľom Koundého, ktorá sa s Barçou o jeho podpis uchádzala už v roku 2022. Vtedy boj s Kataláncami prehrali, no zdá sa, že The Blues sú pripravení pokúsiť sa 26-ročného obrancu v lete opäť získať.
Je pravda, že Barcelona sa opäť ocitla v zložitej pozícii v súvislosti s finančnou fair play. A predaj takéhoto rozsahu, ktorý by mohol priniesť 75 miliónov eur, by klubu výrazne pomohol vyriešiť tento problém. Kounde však nie je hráčom, ktorého by sa Blaugranas v lete chceli zbaviť. Koniec koncov, Francúz je jedným z najdôveryhodnejších hráčov trénera Hansiho Flicka.
V skutočnosti Barcelona už pracuje na tom, aby Koundého zaviazala novou zmluvou, keďže tá súčasná mu vyprší v roku 2027. Preto je nepravdepodobné, že by Arsenal a Chelsea boli v lete úspešné v snahe získať francúzskeho zadáka.
zdroj: fichajes
foto: X/FCB
Diskusia