
Raphinha včera po zápase s Realom Betis úplne vybuchol a nedokázali úplne upokojiť ani Marc-André ter Stegen, ani Hansi Flick. Čo spôsobilo, že Brazílčan reagoval tak nervózne?
Hráči Barcelony zazlievali rozhodcovi príliš krátky nadstavený čas a neodpískanie rohového kopu. Zdá sa však, že Raphinhov hnev nevyvolali tieto situácie (alebo aspoň neboli hlavným motívom), ale hádka v osobnej rovine s jedným z asistentov Gila Manzana. Naznačujú to zábery, ktoré poskytla televízia MovistarTV.
"Si nevychovaný, nehovor mi, aby som držal hubu... Povedal mi, aby som držal hubu... Si nevychovaný," hovorí Raphinha v rozhovore s čiarovým rozhodcom a Gilom Manzanom. Zdá sa, že futbalistov hnev vyvolalo správanie práve jedného z rozhodcov.
Túto interpretáciu priebehu udalostí potvrdzuje aj video. Je na ňom vidieť, ako Raphinha po záverečnom hvizde kráča k čiarovému rozhodcovi a niečo na neho kričí. Brazílčana sa snaží upokojiť Hansi Flick, čo sa mu podarí len napoly, keďže futbalista smeruje ku Gilovi Manzanovi. Potom sa odohrá uvedená výmena slov s hlavným rozhodcom.
?? https://t.co/54f71zNcu8 pic.twitter.com/9l6vVOHvfL
— Esia ♡ (@esiadrr) April 5, 2025
Pri odchode do šatne Raphinha opäť komunikuje s asistentom a tentoraz ho upokojuje Ter Stegen. Vidíme, že Raphinha sa len zľahka bráni kapitánovi a strata rovnováhy Nemca nebola spôsobená agresívnym zákrokom Brazílčana, ale zakopnutím.
Raphinha pravdepodobne nebude čeliť žiadnym následkom. Gil Manzano do svojej správy neuviedol jeho slová smerujúce na rozhodcu. Hansi Flick sa naopak počas pozápasovej tlačovej konferencie na otázku o hneve Brazílčana snažil zo svojho zverenca so zjavným pobavením zhodiť zodpovednosť za hádku s rozhodcom. "Bol nahnevaný na mňa, nie na rozhodcu. Kričal na mňa [smiech]," povedal Nemec s úsmevom na tvári.
zdroj: španielske médiá
foto: X
hernej forme a verim,ze mu dohovoria v satni,nech sa nesprava ako ten "priblbly" Vinicius...lebo tym jeho kredit pada👎👎👎