V posledných týždňoch médiá zhodne informovali, že rekonvalescencia Marca Bernala prebieha veľmi dobre - dokonca rýchlejšie, ako sa očakávalo. A zdá sa, že stredopoliar čoskoro urobí ďalší dôležitý krok k návratu do hry.

Ako informuje Moises Llorens z ESPN, Marc Bernal sa na budúci týždeň vráti na ihrisko v Ciutat Esportiva, aby pokračoval v rekonvalescencii. Je to ďalší krok vpred po viac ako šesťmesačnej pauze od hry, hoci ho čaká ešte dlhá cesta.

Bernal utrpel zranenie v zápase proti Rayo Vallecano v treťom kole LaLigy 27. augusta a odvtedy tvrdo pracuje na svojom zotavení. Zamestnanci Barcelony sú veľmi opatrní, ale priznávajú, že proces zotavovania prebieha veľmi dobre. Na návrat 17-ročného hráča do hry si však budú musieť počkať najskôr do novej sezóny.

Toni Juanmarti z katalánskeho denníka Sport túto informáciu potvrdzuje a dodáva, že klub by chcel, aby sa Bernal liečil rovný rok, ako v prípade Gaviho, hoci existuje možnosť, že záložník tento čas o niekoľko týždňov skráti, keďže proces rekonvalescencie prebieha rýchlejšie, ako sa očakávalo.

zdroj: ESPN
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

2 komentáre
2025-03-19 20:06:42
Na Bernala sa moc tesim 👍👍. Podla mna bude podobnou hviezdou stredu pola. lamine na kridle👍
2025-03-19 20:36:20
VAMOOOS