V lete roku 2009, ktoré poznačila tragická smrť kapitána RCD Espanyol Dani Jarqueho, bola uzavretá rekordná dohoda s Interom Milán o výmene dvoch útočných megahviezd Ibrahimovič - Eto'o. Barcelona poslala za švéda do mesta módy kamerunčana a spolu s ním aj 46 miliónov eur. Tím vedený Guardiolov v tomto období siahal na možnosť vyhrať v jednom roku hneď 6 trofejí.

Samuel Eto'o, ktorého sa snažili predať už v lete roku 2008, zažíval ďalšie leto plné neistoty. Zatiaľ čo jeho agent tvrdil, že s klubom jednajú o 2-ročnom predĺžení zmluvy, hľadal svojmu hráčovi nové pôsobisko. A tak nakoniec Eto'o po odmietnutí lukratívnej ponuky Manchester City zamieril do Interu Milán, keď sa stal súčasťou prestupu Zlatana Ibrahimoviča, ktorý sa tak stal najdrahším hráčom v histórii FC Barcelona. Spolu sním prišiel aj jeho spoluhráč s Interu Maxwell, ktorý mal nahradiť odchádzajúceho Sylvinha, ktorý kývol na ponuku bohatého Manchester City. Barca taktiež vynaložila 14 miliónov eur za brazílčana Kerrisona, ktorý svojou hrou pripomína Villu, no ten nakoniec skončil na hosťovaní v Benfice a Fiorentine a podobne ako jeho krajan Henrique si za Barcu nikdy nezahral.

Príchody:

Zlatan Ibrahimovič - 68 miliónov eur, z Inter Milán

Dmytro Chygrinskiy - 25 miliónov, z Sachtar Doneck

Keirrison de Souza - 14 miliónov, z Palmeiras

Maxwell Andrade - 4.5 milióna, z Inter Miláno

Andreu Fontás - z béčka

Marc Bartra - z béčka

Jonathan dos Santos - z béčka

Gai Assullin - z béčka

Odchody:

Samuel Eto'o - Inter Milan

Sylvinho Mendés - Manchester City

Alexander Hleb - na hosťovanie do VFB Stuttgart

Martín Cáceres - na hosťovanie do Juventus Turín

Albert Jorquera - Girona FC

Eidhur Gudjohnsen - AS Monaco

Keirrison - na hosťovanie do Benficy Lisabon, neskôr do AC Fiorentina

Víctor Sanchéz - na hosťovanie do Xerezu

Alberto Botía - na hosťovanie do Sporting Gijón

Henrique - na hosťovanie do Racing Santander

Druhá sezóna pod vedením Guardiolu nemohla začať lepšie. už v auguste tím získal prvé dva tituly v sezóne, keď Barca po výhrach 2:1 (Xavi, Pedro) a 3:0 (Messi 2, Bojan) porazila v boji o španielsky Superpohár baskické Bilbao. Druhým titulom, už piatym v roku 2009 bola výhra v európskom Superpohári. V ňom si to Barca rozdala s ukrajinským Sachtarom Doneck, v zápase gól nepadol a tak prišlo na rad predĺženie. V ňom Pedro obstrelil brankára Pjatova šuchtavou strelou a rozhodol tak zápas, ktorý bol zároveň posledným v Sachtare pre Chygrinskiyho, ktorý bol už pred zápasom dohodnutý s klubom a následne prestúpil do FC Barcelona.

V decembri roku 2009 sa Barca zúčastnila aj Majstrovstiev sveta klubov v indickom Abú Dabí a vo finále hrala proti argentínskemu celku Estudiantes de la Plata. podobne ako v európskom superpohári aj v tomto zápase sa muselo predlžovať, keď na vedúci gól Boselliho dokázala Barca odpovedať až v 89. minúte Pedrom. V nadstavení priložil ruku k dielu Messi, keď center Daniho Alvesa upratal do brány netypicky - hruďou.

7.12.2009 potom Messi získal Ballon d'Or, keď v hlasovaní predbehol Cristiana Ronalda aj spoluhráča Xaviho. V lige sa Barcelona bila o titul samozrejme s Realom Madrid, ktorého prezident Florentino Peréz s vidinou obnovenia éry Galácticos investoval do kádra zhruba 260 miliónov eur a podpísal mená ako Cristiano Ronaldo, Kaká, Benzema alebo Xabi Alonso. 5.1.2010 sa po neuveriteľných 602 dňoch, ktoré pre zranenie kolena strávil na marodke, vrátil v zápase Copa del Rey proti Seville na ihrisko Gabriel Milito, no Barca prvý zápas doma prehrala 1:2 a ani výhra 1:0 v Seville po fantastickom výkone Andrésa Palopa jej k postupu nestačila. Blaugranas bojovali o svoj druhý ligový titul v rade až do posledného kola, keď mala pred Realom Madrid jedno bodový náskok. V poslednom kole si však Barca nenechala zabrnkať na nervy a po jasnom váťazstve 4:0 nad Valladolidom a zaváhaní Realu na ihrisku Málagy slávila ďalší ligový titul. V Lige Majstrov Barca postúpila zo skupiny, porazila Stuttgart, taktiež aj arsenal, ktorému Messi v odvete uštedril 4 góly a pred bránami ginále, ktoré sa hralo na Santiágo Bernábeu, narazila na Mourinhov Inter Milan. Presne ako rok predtým, bol to dvojzápas plný pofidérnych situácii, zlých rozhodnutí rozhodcu, keď napr. v prvom zápase dával Milito gól na 3.1 z offside-u, čo nezapískaná penalta po zákroku Sneidera na Daniho Alvesa. V odvete zaujal najmä herecký výkon Sergia Busquetsa, heroikomické betónovanie Mourinovho tímu, no hlavne regulérny , no neuznaný postupový gól Bojana Krkiča. Barca tak smolne vypadla, no hlavu mohla mať narozdiel od Mourinha a jeho zverencov vztýčenú.

zdroj: mudodeportivo.com, forcabarca.sk, youtube.com

Váš účet je zablokovány! Nemôžete pridávať komentáre do:
Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť.