Semifinálový zápas mládežníckej ligy UEFA medzi Barcelonou a AZ Alkmaar v Centre Sportif de Colovray vo švajčiarskom Nyone sa začal o 18:00. Barça zdolala holandský tím 1:0 po góle Juana Hernándeza a vo finále nastúpi proti Trabzonsoporu.

Barcelona viedla od 7. minúty zápasu po góle z pokutového kopu, ktorý premenil Juan Hernández. Odchovanec suverénne využil jedenástku, ktorú arbiter nariadil po faule na neho. Zverenci Juliana Belletiho v zápase dominovali, neustále sa zdržiavali pod pokutovým územím súpera. Výsledok sa do prestávky už nezmenil.

Druhý polčas už bol vyrovnanejší. Alkmaar vyslal viac striel, ale nedokázal prekonať Yaakobishviliho. Barcelona preto vyhrala stretnutie 1:0 a postúpila do finále mládežníckej ligy UEFA. Súboj s Trabzonsporom sa uskutoční v pondelok 28. apríla o 18:00 v Centre Sportif de Colovray.

Zostavy:

Barcelona: Yaakobishvili - Espart, Kospo, Cuenca, Farré (min. 90, Nomoko) - Diarra (min. 54, Pedro Rodríguez), Fariñas, Junyent (min. 71, Tomas Marques) - Pradas, Hugo Alba (min. 90+1, Kluivert), Juan Hernández (min. 90, Walton).

AZ Alkmaar: Zeggen - Van Ouytsel, Budko, Boogaard, Dijkstra, Oud (min. 85, Van der Klaauw - Oerip, Bouziane (min. 73, Inge), Menu (min. 73, Simons) - Smits (min. 60, Hartog), Van den Ban

zdroj: uefa.com fcbarcelona.com
foto: X/FCB

Diskusia

2 komentáre
2025-04-25 20:24:50
Sleduje to niekto? Nejaké nase budúce hviezdičky tam su?
2025-04-25 23:43:28
Skvělý úspěch…