Kataláncom sa v súboji s Gironou podarilo vybojovať plný počet bodov po víťazstve 4:1. Čo nám stretnutie ukázalo?

Najlepšie: Plný počet bodov napriek nepriazni osudu a rotácii

Zápasy proti Osasune a Girone pripadli bezprostredne po návrate z repre brejku, takže bolo potrebné veľa rotovať. V zápase proti Girone nehrali od prvej minúty Cubarsí, Balde, Frenkie, Raphinha a zranený Olmo. Aby toho nebolo málo, od začiatku zlyhávala efektivita a rozhodca urobil niekoľko kontroverzných rozhodnutí v neprospech Barcelony, ako v prípade faulu na Fermína na hranici pokutového územia alebo pádu Lamina Yamala v šestnástke. Dobrá hra celého tímu na čele s Fermínom, Gavi Gerardom Martinom však umožnila poraziť Gironu. Rozhodujúce boli dva góly Lewandowskeho a ďalší výborný zápis zaznamenal Ferran Torres, ktorý má na konte už 9 zásahov v LaLige, hoci neodohral ani 800 minút. Potešiteľné boli aj asistencie Fermína a Gerarda Martína a výborné striedanie Frenkieho de Jonga, ktorý zaznamenal finálnu prihrávku na druhý gól Lewandowskeho. Tri body zostali v Barcelone a kľúčoví hráči by sa mali vrátiť do jedenástky na rozhodujúci súboj s Atléticom v Kráľovskom pohári.

Najhoršie: Slabý výkon a zvláštne rozhodnutia rozhodcov

Barcelona síce vysoko porazila Gironu, ale mala začať strieľať góly oveľa skôr a rozhodnúť zápas pôsobivejším výkonom. Zahodené príležitosti si na svoje konto pripísali Fermín, Lewandowski, Araujo, Koundé či Lamine Yamal. Treba však povedať, že brankár Girony Gazzaniga bol v tento deň naozaj dobrý. Isté výhrady by sa dali mať aj k rozhodcovi. Juan Luis Pulido Santana mal nariadiť aspoň jeden pokutový kop pre Barcelonu a v niekoľkých ďalších situáciách sa dosť unáhlil, keď prerušil hru alebo nedovolil pokračovať v sľubnej akcii. Našťastie svojimi rozhodnutiami nakoniec výrazne neovplyvnil priebeh zápasu a konečný výsledok.

zdroj: fcbarca.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

6 komentáre
2025-03-31 07:14:44
Penalta - nepenalta. No já tam naprosto jasně viděl faul, no rozhodčí ne, a to ani s kamerovým záznamem ne. No a teď si o fotbale myslete, co chcete.
2025-03-31 07:39:14
V prípade zrazenia Yamala v šestnástke jednoznačne mala byť odpískaná penalta. Súper ho zrazil brutálne zozadu, a je jedno, či v tomto prípade použil rameno alebo inú časť tela. Futbal predsa nie je rugby! Neskutočné! Naviac, pri takomto nečakanom ataku zozadu mohol Yamala vážne zraniť.