FC Barcelona včera nestačila na Inter Miláno a prehrala druhý zápas v skupinovej fáze Ligy Majstrov v rade. Čo nám stretnutie ukázalo?
Najlepšie: Studená sprcha, snáď bude účinná
Súperiť proti hlboko brániacim mužstvám v Lige Majstrov je mimoriadne náročné. Rozhodcovia umožňujú veľmi fyzickú hru, ktorá praje defenzívnym tímom. Inter ponúkol Barcelone pravú taliansku futbalovú školu, keď celé mužstvo pracuje v defenzíve na víťazstve. Na prihrávky za chrbát obrancov nebol priestor, hráči boli na krídlach zdvojovaní a v šestnástke húština hráčov, cez ktorú je takmer nemožné sa predrať. Xaviho tím nebol na takúto výzvu pripravený a nebol si schopný vytvoriť ani zopár dobrých príležitostí. Pre trénerov je to určite príležitosť poučiť sa, aby lepšie pripravili mužstvo na odvetu. Stále je čas vyvodiť závery a zlepšiť sa v zápasoch proti Interu a Bayernu na Camp Nou.
Najhoršie: Dembélé, rozhodnutia Xaviho a VAR
Pri sledovaní zápasu mal človek dojem, že najlepším spôsobom, ako prejsť cez obranu súpera, bolo hrať cez Dembélého. Problém je však v tom, že Francúz nemal svoj deň. Zjavne. Jeho centre boli nepresné a v niekoľkých prípadoch sa mal jednoducho rozhodnúť lepšie. Ťažko pochopiteľné bolo postavenie Raphinhu bližšie k stredu poľa, kde sa Brazílčan musel sústrediť na pozičnú hru. Výsledkom bolo, že za ofenzívne akcie bol na ľavej strane zodpovedný Marcos Alonso, ale to nefungovalo najlepšie. Lewandowski bol tak odstavený od prihrávok.
Nakoniec nemožno nespomenúť rozhodcov, konkrétne tých, ktorí sú zodpovední za VAR. Zatiaľ čo anulovanie gólu po ruke Ansu Fatiho sa dá pochopiť, je oveľa ťažšie akceptovať neodpískanie penalty po ruke Dumfriesa či absencii červenej karty po zákroku Calhanoglu na Busquetsa. V oboch prípadoch mal VAR vplyv na konečné rozhodnutie a po zápase sa ukázalo, že VAR mal na starosti ten istý rozhodca, ktorý v zápase Bayernu proti Barcelone nerozhodol o odpískaní jasnej penalty po faule na Dembélého...
zdroj: fcbarca.com
foto: twitter/fcbarcelona.com
Diskusia