Xavi Hernández ukázal, že sa po svojom príchode do Barcelony nebojí dať šancu mladým hráčom. Odkedy je trénerom, množstvo mladíkov hráva pravidelne a šancu debutovať dostali aj iní mladí hráči. Výnimkou je v každom prípade Riqui Puig.

Odchovanec FC Barcelona odohral pod Xavim zatiaľ len 12 minút a naďalej si nevie nájsť miesto v zostave. Puig debutoval v Áčku Barcelony za éry Ernesta Valverdeho ešte v sezóne 2018/19, ale doteraz si nebol schopný vybojovať stálejšie miesto v základe Blaugranas. Ani pod Valverdem, ani pod Setiénom, ani pod Koemanom, ktorý kritizoval jeho prístup na tréningoch pri otázke novinárov, prečo Puig nehrá častejšie.

Mnohí pritom Puiga porovnávali aj so samotným Xavim Hernándezom pokiaľ ide o kvalitu driblingu, rýchlosť, prihrávky či víziu v hre. Puigovi však chýbajú vyrovnané výkony. Od svojho debutu v prvom tíme zasiahol len do 45 zápasov a odohral dovedna 1,510 minút. Ide o čísla, ktoré chce hráč jeho kvalít určite vylepšiť. Xavi pritom o úlohe Puiga vo svojich plánoch porozprával na jednej z tlačových konferencií.

"Puig je súčasťou kádra a počítame s ním rovnako ako s ostatnými chalanmi. Každý dostane svoju šancu: musíme hrať v rôznych súťažiach. Má prirodzený talent a pre mužstvo bude dôležitý, podobne ako Gavi či Nico. Musí využívať šance, strieľať, nabiehať do šestnástky, ale plne ho podporujeme," uviedol Xavi. Puig však medzičasom naďalej vysedáva na lavičke a hrajú iní mladíci.

zdroj: marca.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

11 komentáre
2021-11-29 07:22:22
No, musel by se stát zázrak protože zrovna v záloze už je docela přetlak. ?‍♂️?‍♂️?‍♂️
2021-11-29 07:36:19
Tak Xavi je tu krátce a zatím i on mohl dávat přednost hráčům, kteří jsou rozehraní a proto se na Puiga nedostalo. Uvidí se do konce roku, pokud Puig nezačne nastupovat, tak je jasné, že s ním Xavi taktéž nepočítá a v lednu by měl stoprocentně odejít na hostování a pak se uvidí.